PZP

Kalkulačka na výpočet a porovnanie PZP

Vyhľadanie vozidla
?
Typ auta
?
Značka
?
Model
?
Objem motora
?
Výkon motora
?
Celková hmotnosť
?
Rok výroby
?
Palivo
?
Začiatok poistenia
Držiteľ vozidla
?
Dátum narodenia držiteľa
?
PSČ a mesto trvalého bydliska
?
Doba nezavinenia nehody
?
Počet nehôd za posledné 3 roky
?
E-mail
?
Telefón
?

Povinné zmluvné poistenie a porovnanie PZP 2022 / 2023

Povinné zmluvné poistenie sa riadi zákonom o PZP. Je platné na území štátov, ktoré sú členmi systému zelenej karty. PZP kalkulačka vám vypočíta najlacnejšie PZP a zobrazí porovnanie cien jednotlivých poisťovní na trhu. Výpočet PZP je na pár klikov a povinné zmluvné poistenie si môžete priamo v kalkulačke aj uzatvoriť. Okrem auta si môžete uzatvoriť aj PZP pre motocykel, prívesný vozík, prípadne iné vozidlá.

PZP si môžete uzatvoriť na minimálne limity poistného plnenia podľa zákona (5,24 mil. EUR za škody na zdraví a 1,05 mil. EUR za škody na majetku) alebo na vyššie limity až do výšky 10 mil. EUR.

Povinné zmluvné poistenie sa uzatvára na dobu neurčitú. Poistné je možné platiť ročne, polročne alebo štvrťročne. PZP môžete ukončiť na základe podmienok definovaných v zákone alebo podľa zmluvných podmienok poisťovne. Výpoveď má písomnú podobu.

Podrobné informácie o PZP online si môžete pozrieť na našich stránkach venovaných povinnému zmluvnému poisteniu.

Pre vaše auto vám ponúkame širokú ponuku poistenia cez internet. Okrem PZP si môžete vaše auto poistiť aj proti havárii, krádeži, vandalizmu či živelným udalostiam. Najvýhodnejšie havarijné poistenie si môžete vypočítať a uzatvoriť priamo na našej stránke. Vhodným doplnkom pre nové autá je aj GAP poistenie, ktoré chráni hodnotu vášho auta pri totálnej škode.

PZP pripoistenia

Všetky poisťovne ponúkajú v rámci svojho PZP aj asistenčné služby a pripoistenia chrániace aj vaše auto a jeho pasažierov. Medzi najčastejšie využívané PZP pripoistenia patria poistenie skla, proti živelným udalostiam, pre prípad zrážky so zverou, krádeže auta a úrazu. Poisťovne môžu ponúkať aj ďalšie doplnkové pripoistenia.

Čelné sklo

Poistenie čelného skla sa v rámci PZP vzťahuje na poškodenie alebo zničenie skla náhodnou a nepredvídateľnou udalosťou. Predmetom poistenia sú náklady na opravu alebo výmenu poškodeného skla. Jednotlivé poisťovne ponúkajú poistenie iba čelného skla alebo všetkých skiel na aute.

Zrážka so zverou

Poistenie stretu so zverou sa uzatvára pre prípad poškodenia alebo zničenia auta následkom stretu so zverou na pozemnej komunikácii.

Úraz vodiča a posádky

Úrazové poistenie vodiča sa v PZP uzatvára pre prípad trvalých následkov úrazu alebo smrti následkom úrazu. Poistenými môže byť iba vodič auta alebo aj spolucestujúce osoby. Poistenie sa vzťahuje na úrazy pri prevádzke auta.

Živelné udalostí

Poistenie proti živelným udalostiam sa uzatvára pre prípad poškodenia alebo zničenia auta živelnou udalosťou. Tou môže byť napríklad požiar, povodeň, záplava, víchrica, krupobitie, zemetrasenie, úder blesku, atmosférické zrážky, zosuv pôdy, lavína, pád stromov a podobne.

Krádež auta

Poistenie auta proti krádeži sa v rámci PZP uzatvára pre prípad jeho krádeže, krádeže vlámaním alebo lúpeže. Poistené sú aj časti vozidla prípadne jeho príslušenstvo.

PZP porovnanie

PZP kalkulačka vám zobrazí porovnanie cien PZP od Allianz, AXA, ČSOB, Generali, Groupama, Komunálnej poisťovne, Kooperativy, Union, Uniqa a Wüstenrot. Povinné zmluvné poistenie auta jednotlivých poisťovní si môžete na našich stránkach pozrieť aj podrobnejšie.

(zdravie / majetok; v mil. EUR) Základný limit Maximálny limit Sklo Zver Úraz Živel Odcudzenie
Allianz PZP 5,24 / 1,05 10 / 5 všetky   posádka    
AXA PZP (Uniqa Auto GO) 5,24 / 2,5 7 / 5 všetky   vodič    
ČSOB PZP 6,07 / 2 7 / 7 všetky      
Generali PZP 5,24 / 1,05 10 / 10 čelné   posádka    
Groupama PZP 5,24 / 1,05 5,24 / 1,05 vodič
Komunálna poisťovna PZP 5,24 / 1,05 5,24 / 2,1 čelné   posádka  
Kooperativa PZP 5,24 / 1,05 5,24 / 2,05   posádka  
Union PZP 5,3 / 1,1 5,3 / 5 všetky   posádka    
Uniqa PZP 5,24 / 1,05 5,24 / 1,05 čelné vodič
Wüstenrot PZP 5,24 / 1,05 6 / 6 všetky   posádka  

Potrebujete pomôcť s výberom?

+421 917 535 773

Volajte kedykoľvek pondelok až piatok 10:00 - 16:00

[email protected]

Napíšte nám e-mail a odpovieme Vám do 24 hodín

Nástrahy zimnej jazdy: Cestu vám môže skrížiť divá zver

[Komunálna poisťovňa] Šoférovanie v zimných mesiacoch sa spája s viacerými rizikami. Motoristi musia čeliť hmle, poľadovici, skoršej tme a neobvyklá nie je ani zrážka s divou zverou, ktorá sa v snahe nájsť vodu a potravu približuje čoraz bližšie [...]

Celý článok ›

Ako znížiť náklady optimalizáciou poistky

[Generali] Dvojciferný rast inflácie, ekonomická neistota a hrozba v podobe enormného rastu cien energií nútia Slovákov uvažovať nad tým, ako čo najefektívnejšie narábať s rodinným rozpočtom. Vhodným spôsobom, ako pristúpiť k optimalizácii svojich výdavkov, je napríklad [...]

Celý článok ›

Ako ušetriť na povinnom zmluvnom poistení?

[Uniqa] Povinné zmluvné poistenie pozná asi každý vodič. V rodinnom rozpočte je to nezanedbateľná položka, ak však chcete jazdiť po verejných komunikáciách, musíte ho mať. Poďme sa pozrieť, ako ušetriť na poistení a neplatiť ani euro navyše [...]

Celý článok ›