Cestovné poistenie

Kalkulačka na výpočet a porovnanie cestovného poistenia online

Destinácia
?
Účel cesty
?
Typ poistenia
?
?
Dátum odchodu
?
Počet osôb
?
?
?
?
Dátum narodenia 1. osoby
Dátum narodenia 2. osoby
Dátum narodenia 3. osoby
Dátum narodenia 4. osoby

Porovnanie cestovného poistenia online

Každá cesta prináša iné riziká. S nami si cestovné poistenie do zahraničia prispôsobíte na mieru podľa svojich potrieb. Online kalkulačka pre porovnanie cestovného poistenia vám podrobne zobrazí jednotlivé poisťovne na jednom mieste. Najlacnejšie cestovné poistenie je zobrazené ako prvé, ale sami si vyberiete pre vás to najlepšie cestovné poistenie. Krátkodobé cestovné poistenie pre deti aj dospelých si môžete uzatvoriť v priebehu pár minút. Ak by ste predsa len potrebovali pomôcť, môžete sa na nás obrátiť telefonicky alebo vám poradí osobne niektorý z našich odborníkov.

Liečebné náklady v zahraničí

Základnou zložkou pre cestovné poistenie do zahraničia je poistenie liečebných nákladov. Pokrýva výdavky spojené s liečbou, ošetrením, hospitalizáciou a prevozom následkom úrazu, náhleho ochorenia alebo smrti poistenej osoby. Cestovné poistenie kryje aj lyžovanie a ostatné zimné športy na vyznačených tratiach.

Súčasťou poistenia je aj krytie nákladov súvisiacich s ochorením COVID 19. Podrobné informácie o krytí jednotlivých poisťovní si môžete pozrieť na stránke cestovné poistenie a COVID.

Pripoistenia v cestovnom poistení

K základnému poisteniu si môžete vybrať zo širokej škály pripoistení. Najčastejšími sú poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu, storna a nákladov na záchrannú činnosť. Ponúkame vám aj prehľadné porovnanie jednotlivých pripoistení.

Úrazové poistenie, na rozdiel od poistenia liečebných nákladov, zabezpečí finančné odškodnenie pri trvalých následkoch alebo smrti v dôsledku úrazu počas zahraničnej cesty.

Poistenie zodpovednosti za škodu kryje zodpovednosť pri škodách, ktoré neúmyselne spôsobíte v zahraničí na majetku alebo zdraví tretích osôb. Súčasťou môže byť aj právna pomoc a poradenstvo asistenčnej spoločnosti.

Poistenie batožiny vám zabezpečí finančnú náhradu za poškodenie, zničenie, stratu alebo odcudzenie batožiny pri krádeži, živelnej udalosti, dopravnej nehode, preprave a podobne.

Poistenie storna zájazdu vám pomôže znížiť finančnú stratu pri stornovacích poplatkoch ak nenastúpite na vopred zaplatenú dovolenku do zahraničia. Súčasťou poistenia môže byť aj poistenie nevyužitej cesty pre prípad oneskoreného nástupu alebo predčasného ukončenia cesty.

Poistenie do hôr (poistenie záchrannej činnosti) kryje náklady na pátranie, ošetrenie a prepravu v prípade bezprostredného ohrozenia života alebo zdravia.

Ak plánujete športové aktivity, ktoré zvyšujú riziko vzniku poistnej udalosti, nezabudnite aj na rizikové poistenie športov a činností.

Asistenčné služby

Komplexné cestovné poistenie obsahuje ako súčasť aj asistenčné služby. Zahŕňajú asistenciu a zabezpečenie pomoci v prípade núdze alebo poistnej udalosti. Poskytované sú na celom svete, 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ktoré cestovné poistenie na dovolenku do zahraničia je najlepšie?

Ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Ako si vybrať najlacnejšie cestovné poistenie do zahraničia? Pri výbere poistenia si dobre zvážte, čo všetko potrebujete pri ceste do zahraničia poistiť. Je rozdiel, či požadujete jednodňové cestovné poistenie, kde si vystačíte so základom, alebo idete do zahraničia na dlhšie a hodí sa vám skôr komplexné cestovné poistenie.

Krytie liečebných nákladov je nevyhnutný základ, ale nemusí kryť všetky škody, ktoré môžu pri vašej ceste nastať. Pri jednotlivých ponukách si porovnajte aj výšku prípadného poistného plnenia. Je rozdiel, či cestujete v rámci Európy alebo letíte do Severnej Ameriky, kde sú napríklad liečebné náklady výrazne vyššie. Cestovné poistenie do USA vyžaduje určite iné krytie ako napríklad cestovné poistenie do Chorvátska, Talianska, Turecka, Egyptu, Thajska či Dubaja.

Pri častejšom cestovaní alebo pri dlhšej dobe strávenej v zahraničí sa oplatí zvážiť aj ročné poistenie. Ak cestujete viacerí, využite rodinné cestovné poistenie. Pri poistení viacerých osôb na jednej zmluve môžete získať výhodnejšiu cenu.

Komplexné cestovné poistenie si môžete uzatvoriť online pomocou kalkulačky cestovného poistenia.

Krátkodobé cestovné poistenie – online porovnanie

Online kalkulačka vám zobrazí porovnanie cestovného poistenia Allianz, AXA, Generali, Groupama, Union a Wüstenrot. Ak si uzatvárate poistenie na celý rok, pozrite si aj porovnanie pre celoročné cestovné poistenie do zahraničia. Porovnajte si jednotlivé ponuky a sami si vyberte pre vás to najlepšie cestovné poistenie online.

(maximálne limity v EUR) liečebné náklady batožina zdravie majetok trvalé následky smrť
Allianz cestovné poistenie bez obmedzenia 3 000 200 000 200 000 20 000 10 000
AXA cestovné poistenie 20 000 000 1 500 250 000 125 000 40 000 20 000
Generali cestovné poistenie 200 000 1 000 50 000 50 000 10 000 5 000
Groupama cestovné poistenie 500 000 1 300 200 000 100 000 20 000 10 000
Union cestovné poistenie bez obmedzenia 4 000 300 000 150 000 25 000 15 000
Wüstenrot cestovné poistenie 150 000 800 100 000 50 000 10 000 5 000

Potrebujete pomôcť s výberom?

+421 917 535 773

Volajte kedykoľvek pondelok až piatok 10:00 - 16:00

[email protected]

Napíšte nám e-mail a odpovieme Vám do 24 hodín

Počet covidových škôd v Allianz stúpa

[Allianz] Počet covidových škôd stúpa. Klienti Allianz z dovoleniek hlásia desiatky škôd z Covid-19, mnohí pre ochorenie svoje zájazdy stornujú. Allianz cestovné poistenie kryje ochorenie Covid-19, karanténu, aj oneskorený návrat domov. Poistenie na týždňovú [...]

Celý článok ›

Union online poistenie do zahraničia

Základom krátkodobého Union online poistenia je poistenie liečebných nákladov. Kryje nevyhnutné liečebné náklady v zahraničí následkom akútnej choroby, úrazu, prípadne smrti. K liečebným nákladom si dovolenkári najčastejšie prikupujú poistenie úrazu, batožiny a [...]

Celý článok ›

Najčastejšie dovolenkové komplikácie

[Generali] Počas leta zaznamenáva poisťovňa Generali denne desiatky poistných udalostí z cestovného poistenia. Najviac škôd pred alebo počas dovolenky hlásia dovolenkári najmä v auguste. Prinášame prehľad najčastejších nepríjemností, ktoré vám môžu [...]

Celý článok ›