NovinkyCestovanie

Cestovné poistenie AXA Assistance

12. júla 2022

Prázdniny začali, počet dovolenkárov rastie a s ním aj potreba poistiť sa do zahraničia pre prípad, ak by sa náhodou niečo stalo. Ponuka cestovného poistenia je široká a vybrať si to najlepšie a hlavne najvhodnejšie pre danú cestu môže byť zdĺhavé. V tomto môžu byť nápomocné napríklad porovnávače poistenia, ktoré nám uľahčia množstvo práce. Na jednom mieste si môžete pozrieť a porovnať ponuky cestovného poistenia od viacerých poisťovní. Stačí si len vybrať a poistenie máte uzatvorené na pár klikov. Pre vás to môže byť napríklad poistenie od AXA Assistance.

Čo pre nás pripravila AXA?

Poistenie AXA Assistance si môžete uzatvoriť od najjednoduchšieho variantu obsahujúceho iba krytie liečebných nákladov až po komplexný balík pokrývajúci rôzne riziká, s ktorými sa na svojej ceste v zahraničí môžete stretnúť.

Pre tých, ktorým v zahraničí postačuje iba krytie liečebných nákladov, je určený základný variant Reference s poistným krytím do výšky 100 000 EUR. Tento postačuje napríklad na krátke výlety do zahraničia, cesty za nákupmi, rodinou a podobne.

Ak požadujete komplexnejšie krytie, sú pre vás určené balíky Komfort a Excelent. Odlišujú sa najmä výškou krytia pri jednotlivých poisteniach. Balík Excelent navyše ponúka poistenie cestovania lietadlom a poistenie domácich maznáčikov.

Cestovné poistenie od AXA si môžete uzatvoriť priamo online. Pomocou kalkulačky ho môžete porovnať aj s ďalšími poisťovňami na trhu.

Čo všetko si môžete poistiť?

Ako sme už spomenuli, balíky Komfort a Excelent sa líšia vo výške krytia jednotlivých zložiek poistenia. Súčasťou balíkov sú okrem krytia liečebných nákladov aj pripoistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a právnej ochrany. Samozrejmosťou je aj AXA asistenčná služba.

K jednotlivým balíkom si v prípade záujmu môžete kúpiť aj pripoistenie storna, rizikových športov, práce alebo štúdia, poistenie požičaného vozidla, autoasistencie, poistenie chronických ochorení a poistenie drink povolený.

Na potulky po Európe si vystačíte aj s balíkom Komfort, pre náročnejších cestovateľov odporúčame balík Excelent.

Podrobné informácie o najčastejších zložkách poistenia (liečebná náklady, batožina, úraz, zodpovednosť, storno) si môžete podrobne pozrieť na stránke pre AXA cestovné poistenie.