NovinkyCestovanie

Allianz poistenie do zahraničia

18. júla 2022

Letnú sezónu máme v plnom prúde, dopyt po cestovnom poistení rastie a jedným z najvyhľadávanejších je práve Allianz poistenie. Pozrime sa bližšie, čo všetko nám ponúka.

Allianz cestovné poistenie ako jediné na našom trhu ponúka nelimitované krytie liečebných nákladov aj pre krátkodobé aj pre poistenie na celý rok. Iba v prípade teroristického činu je maximálna suma poistného plnenia vo výške 100 000 EUR. Pri uzatváraní poistenia si pozrite aj dielčie limity, napríklad zubno-lekárska starostlivosť je limitovaná sumou 335 EUR alebo náhradná zdravotná pomôcka sumou 170 EUR.

Fixný balík najčastejších pripoistení

Pripoistenie batožiny, úrazu a zodpovednosti za škodu sú najčastejšími pri ceste do zahraničia. Poistenie od Allianz ich ponúka iba spolu v rámci tzv. fixného balíku, ktorého súčasťou je aj doplnková asistencia.

Batožinu si môžete poistiť do výšky 1 500 EUR, pri nadštandardnom poistení batožiny extra do výšky 3 000 EUR. Poistenú ju budete mať proti poškodeniu, zničeniu, strate alebo krádeži. Cennosti, elektronické a optické prístroje alebo športové vybavenie sú kryté na polovičnú sumu.

Poistenie úrazu sa vzťahuje na trvalé následky úrazu, ktoré sú poistené do výšky 20 000 EUR a smrť v dôsledku úrazu do výšky 10 000 EUR. Súčasťou poistenia je aj hospitalizácia počas cesty, pri ktorej je poistné plnenie vo forme denného odškodného.

Pripoistenie zodpovednosti sa vám hodí v prípade, ak v zahraničí nechtiac spôsobíte niekomu inému škodu. Toto pripoistenie vás chráni do výšky 200 000 EUR aj pre škody na zdraví aj pre škody na majetku.

Čo nám poistenie Allianz ešte ponúka?

Dôležitým pripoistením pred dovolenkou v zahraničí môže byť aj poistenie stornovacích poplatkov. Ak z vážnych dôvodov na cestu do zahraničia nenastúpite, toto pripoistenie vám pomôže znížiť finančnú stratu, ktorú by ste inak znášali sami. Môžete si vybrať základné poistenie storna alebo poistenie storno špeciál, ktoré rozširuje rozsah dôvodov zrušenia cesty napríklad o výpoveď, zamietnutie žiadosti o víza, rozvod, zmeškanie dopravného prostriedku, škodu na majetku a podobne.

Ak v rámci svojej dovolenky plánujete aj výlety do hôr, myslite aj na poistenie záchrannej činnosti pre prípad, že by ste mohli potrebovať pomoc. Allianz poistenie vás kryje do výšky 16 600 EUR.

Poistenie rizikových športov sa oplatí v prípade, ak plánujete aj aktívnejšie športové činnosti, prípadne sa idete zúčastniť súťaží.

Allianz online poistenie

Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť aj na internete pomocou online kalkulačky. Výpočet poistenia je rýchly a na pár klikov. Kalkulačka vám porovná Allianz aj s ďalšími poisťovňami na trhu. Sami si vyberiete pre vás to najlepšie poistenie.

Koľko vás približne vyjde Allianz poistenie do zahraničia si môžete pozrieť v nasledovnej tabuľke. Pre podrobný výpočet si ale pozrite kalkulačku cestovného poistenia.

(v EUR, 1 deň) Európa svet fixný balík záchrana riziko storno storno špeciál
dospelá osoba (16+) 1,21 2,51 0,52 0,66 +100 % 2,926 % z PS* 3,686 % z PS*
dieťa (0-15 rokov) 0,62 1,24 0,29 0,66 +100 % 2,926 % z PS* 3,686 % z PS*