NovinkyPovinné zmluvné poistenie

Porovnanie Kooperativa PZP s ostatnými produktami na trhu

19. januára 2024

Poisťovňa Kooperativa je významným hráčom na trhu PZP. Pre mnohých, ktorým postačuje základné krytie za spôsobené škody (5,24 mil. EUR za škody na zdraví a 1,05 mil. EUR za škody na majetku) a nepotrebujú doplnkové pripoistenia pre auto alebo posádku, je významným faktorom práve cena poistenia. A tú ponúka Kooperativa PZP v porovnaní s konkurenciou často výhodnejšie. Preto býva pri výbere poistenia hlavnou voľbou.

Limity poistného krytia

V Kooperative si povinné zmluvné poistenie môžete vybrať z dvoch variantov. Líšia sa výškou krytia pri škodách na majetku, kde vyšší balík (Europartner) má skoro dvojnásobný limit poistného plnenia (2,05 mil. EUR). Ak je to pre vás nedostatočné a mali by ste radšej možné riziká poistené na vyššiu sumu, budete sa musieť poobzerať po konkurencii. Základné krytie majú všetky poisťovne približne rovnaké, ale väčšina z nich ponúka aj vyššie limity vo výške 7-10 mil. EUR za všetky škody. Rozhodnutie, či vám postačuje základný limit alebo si priplatíte za vyšší, je teda na vás.

Najrýchlejšie porovnanie ceny vám ponúknu univerzálne kalkulačky povinného zmluvného poistenia, ktoré vám veľmi rýchlo, po zadaní EČV prípadne základných parametrov poistenia, zobrazia porovnanie PZP všetkých poisťovní na jednom mieste.

Doplnkové pripoistenia

Súčasťou základného poistenia sú aj Kooperativa asistenčné služby. Na rozdiel od iných produktov sa Kooperativa PZP predáva hneď aj s doplnkovými pripoisteniami, za ktoré si inde budete musieť priplatiť, a tým sa cenový rozdiel poistenia ešte zvýši. Obidva varianty poistenia vďaka verejným prísľubom Kooperativy obsahujú aj poistenie zrážky so zverou, živelnej udalosti, úrazu a batožiny. Limity krytia sú síce menšie ako u konkurencie, ale sú súčasťou základnej ceny poistenia. Základné porovnanie vám ponúkame aj v prehľadnej tabuľke porovnania poisťovní.

Kooperativa PZP jednoducho a rýchlo

Oslovila vás ponuka Kooperativy? Poistenie si môžete uzatvoriť viacerými spôsobmi. Môžete zájsť na pobočku poisťovne, čo je asi časovo najnáročnejšie, ale mnohí ľudia vyhľadávajú osobný kontakt a fyzickú zmluvu v ruke. Ďalšia možnosť je uzatvoriť poistenie telefonicky vo vybraných hodinách. Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je však uzatvoriť zmluvu priamo cez internet. Nie je sa čoho obávať, všetky kroky uzatvárania zmluvy sú prehľadné a poistenie môžete rovno aj zaplatiť na účet poisťovne. Ak ste sa rozhodli pre poisťovňu Kooperativa, pozrite si, ako uzatvoriť Kooperativa PZP jednoducho a rýchlo. Podrobné informácie o poistení si môžete prípadne pozrieť aj na stránke o PZP Kooperativa.