NovinkyPovinné zmluvné poistenie

Ako uzatvoriť PZP online jednoducho a rýchlo?

6. júna 2024

Nie je potrebné uzatvárať povinné zmluvné poistenie komplikovane. Veľa ľudí stále dáva prednosť návšteve pobočky vybranej poisťovne, počkajú si, kým prídu na rad a uzatvoria poistku. PZP je ako stvorené na to, aby ste si ho uzatvorili jednoducho a rýchlo na pár klikov cez internet, hneď ho na účet poisťovne zaplatili a mali ho platné. Nie nadarmo bolo toto poistenie jedným z prvých, ktoré bolo možné online uzatvoriť.

Cena všetkých ponúk na jednom mieste

Cenu povinného zmluvného poistenia si môžete vypočítať na domovskej stránke každej poisťovne. Potom si jednotlivé poisťovne porovnáte a vyberiete pre vás tú najvhodnejšiu. Ide to však aj jednoduchšie. V súčasnosti je k dispozícii veľké množstvo stránok, ktoré to urobia za vás. Prehľadne vám zobrazia porovnanie všetkých poisťovní na jednom mieste v priebehu chvíľky. Stačí vo vyhľadávači zadať napríklad PZP porovnanie a vyberiete si tú vašu.

Mnohých ľudí odradzuje zadávanie telefónneho čísla a emailovej adresy pred samotným výpočtom. Obávajú sa, že ich bude obratom niekto kontaktovať, posielať nevyžiadané ponuky a podobne. Preto si výpočet radšej neurobia a opäť sa poberú na spomínané pobočky poisťovní, prípadne zadajú vymyslené údaje. Mnohé stránky vám však poistenie vypočítajú bez zadania týchto údajov, prípadne sú nepovinné.

Ako postupovať pri uzatváraní zmluvy

V ostatných rokoch porovnanie povinného zmluvného poistenia zrýchlila možnosť realizovať výpočet cez evidenčné číslo vozidla. Zadáte ŠPZ a stránka si sama dohľadá všetky informácie o vašom aute. Doplníte len zopár nevyhnutných údajov (vek majiteľa, miesto registrácie a dátum začiatku poistenia) a obratom sa vám zobrazí prehľad všetkých ponúk.

Môžete si vybrať to najlacnejšie PZP alebo také, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám. V súčasnosti poisťovne totiž neponúkajú len samostatné PZP poistenie, ale pridať si môžete aj rôzne doplnkové pripoistenia, ktoré rozšíria krytie aj na vaše vozidlo a posádku v ňom.

Po tom, čo si vyberiete to najlepšie PZP, stačí vyplniť údaje o poistníkovi, odklikať pár povinných prehlásení (čo by ste museli aj na pobočke) a zmluvu uzatvoriť. Nemusíte mať obavu, že by poistenie nebolo platné. Informácie o uzatvorení zmluvy vám prídu aj zo samotnej poisťovne, nielen zo stránky, ktorá vám urobila porovnanie. A zmluvu platíte priamo na účet poisťovne, takže bezpečnosť je zaručená.