Cestovné poistenie

Kalkulačka na výpočet a online porovnanie poistenia

Typ poistenia
?
Destinácia
?
Účel cesty
?
Dátum odchodu
?
Dátum príchodu
?

Kalkulačka pre porovnanie cestovného poistenia do zahraničia

Každá cesta prináša iné riziká. S nami si poistenie na dovolenku alebo poistenie služobnej cesty prispôsobíte na mieru podľa svojich potrieb. Porovnanie online cestovného poistenia vám podrobne zobrazí viaceré poisťovne na jednom mieste a zmluvu si môžete uzatvoriť v priebehu pár minút. Ak by ste predsa len potrebovali pomôcť, môžete sa na nás obrátiť telefonicky alebo vám poradí osobne niektorý z našich odborníkov.

Poistenie liečebných nákladov

Základnou zložkou cestovného poistenia do zahraničia je poistenie liečebných nákladov. Pokrýva výdavky spojené s liečbou, ošetrením, hospitalizáciou a prevozom následkom úrazu, náhleho ochorenia alebo smrti poistenej osoby. Poisťovne v súčasnosti kryjú pri cestovnom poistení aj Covid.

Pripoistenia k cestovnému poisteniu

K základnému poisteniu liečebných nákladov si môžete vybrať zo širokej škály pripoistení. Najčastejšími sú poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu, storna a nákladov na záchrannú činnosť.

Úrazové poistenie, na rozdiel od poistenia liečebných nákladov, zabezpečí finančné odškodnenie pri trvalých následkoch alebo smrti v dôsledku úrazu počas zahraničnej cesty.

Poistenie zodpovednosti za škodu kryje zodpovednosť pri škodách, ktoré neúmyselne spôsobíte v zahraničí na majetku alebo zdraví tretích osôb. Súčasťou môže byť aj právna pomoc a poradenstvo asistenčnej spoločnosti.

Poistenie batožiny vám zabezpečí finančnú náhradu za poškodenie, zničenie, stratu alebo odcudzenie batožiny pri krádeži, živelnej udalosti, dopravnej nehode, preprave a podobne.

Poistenie storno poplatkov vám pomôže znížiť finančnú stratu pri stornovacích poplatkoch ak nenastúpite na vopred zaplatenú dovolenku do zahraničia. Súčasťou poistenia môže byť aj poistenie nevyužitej cesty pre prípad oneskoreného nástupu alebo predčasného ukončenia cesty.

Poistenie nákladov na záchrannú činnosť kryje náklady na pátranie, ošetrenie a prepravu v prípade bezprostredného ohrozenia života alebo zdravia.

Ak plánujete športové aktivity, ktoré zvyšujú riziko vzniku poistnej udalosti, nezabudnite si pripoistiť rizikové športy a činnosti.

Asistenčné služby

Asistenčné služby sú dôležitou súčasťou cestovného poistenia. Zahŕňajú asistenciu a zabezpečenie pomoci v prípade núdze alebo poistnej udalosti. Poskytované sú na celom svete, 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Ako si vybrať najlepšie cestovné poistenie do zahraničia?

Ktoré cestovné poistenie je najlepšie? Pri výbere cestovného poistenia si dobre zvážte, čo všetko potrebujete pri ceste do zahraničia poistiť. Poistenie liečebných nákladov je nevyhnutný základ, ale nemusí kryť všetky škody, ktoré môžu pri vašej ceste nastať. Pri jednotlivých ponukách si porovnajte aj výšku prípadného poistného plnenia. Je rozdiel, či cestujete v rámci Európy alebo letíte do Severnej Ameriky, kde sú napríklad liečebné náklady výrazne vyššie. Cestovné poistenie do USA vyžaduje určite iné krytie ako napríklad cestovné poistenie do Talianska, Chorvátska, Turecka, Egyptu, Thajska či Dubaja. Aj keď ide o susedné krajiny, nezabudnite aj na cestovné poistenie do Rakúska, Maďarska alebo Poľska, aj keď idete iba na otočku.

Pri častejšom cestovaní alebo pri dlhšej dobe strávenej v zahraničí sa oplatí zvážiť aj celoročné cestovné poistenie. Ak cestujete viacerí, poistite sa spolu. Pri poistení viacerých osôb na jednej zmluve môžete získať výhodnejšiu cenu.

Na našich stránkach vám okrem dôležitých informácií zobrazíme aj priame porovnanie jednotlivých poisťovní pre vybrané pripoistenia. Môžete si porovnať najčastejšie z nich, ktorými sú úrazové poistenie, poistenie batožiny a poistenie zodpovednosti za škodu. Samozrejmosťou je aj porovnanie poistenia liečebných nákladov.

Pri krátkodobom cestovnom poistení môžete využiť aj poistenie storna zájazdu. To sa vám môže zísť v prípade, ak cestujete do zahraničia prostredníctvom cestovnej kancelárie, alebo si sami kupujete letenku, cestovný lístok prípadne ubytovanie.

Ponuka online cestovného poistenia

Online kalkulačka vám porovná cestovné poistenie od Allianz, AXA, Generali, Groupama, Union a Wüstenrot.

 

(maximálne limity v EUR) krátkodobé poistenie celoročné poistenie
cestovné poistenie Allianz bez obmedzenia bez obmedzenia
cestovné poistenie AXA 20 000 000 20 000 000
cestovné poistenie Generali 200 000 200 000
cestovné poistenie Groupama 200 000 200 000
cestovné poistenie Union bez obmedzenia 250 000
cestovné poistenie Wüstenrot 150 000 225 000

Potrebujete pomôcť s výberom?

+421 917 535 773

Volaj kedykoľvek pondelok až piatok 10:00 - 16:00

[email protected]

Napíš nám e-mail a odpovieme Ti do 24 hodín