Poistenie sedadiel

Úrazové poistenie vodiča a spolucestujúcich osôb

Typ auta
Rok Výroby
?
Továrenská značka
?
Model auta
?
Počet sedadiel

Poistenie sedadiel

Poistenie sedadiel v aute chráni posádku vozidla. Ide o úrazové poistenie prepravovaných osôb a je doplnkovým poistením vášho auta. Uzatvoriť ho môžete samostatne alebo spolu s povinným zmluvným alebo havarijným poistením v prípade, ak ich ešte nemáte alebo plánujete uzatvoriť novú zmluvu.

V závislosti od poisťovne môžete poistenie sedadiel uzatvoriť iba pre vodiča alebo aj spolucestujúce osoby. Pre samostatné poistenie sedadiel je určená kalkulačka na tejto stránke. Ak máte záujem o uzatvorenie poistenia spolu s povinným zmluvným poistením alebo havarijným poistením, využite online kalkulačky pre PZP alebo havarijné poistenie.

Poistenie sedadiel sa vzťahuje na trvalé následky úrazu alebo smrť v dôsledku úrazu na počet miest uvedených v technickom preukaze. Pri samostatnom uzatvorení poistenia navyše aj na denné odškodné za pobyt v nemocnici a zlomeniny a popáleniny následkom úrazu.

Poistenie kryje úrazy, ktoré vzniknú pri prevádzke auta, teda pri nastupovaní, vystupovaní, samotnej jazde, pri uvádzaní auta do chodu, počas nevyhnutných zastávok na odstránenie porúch prípadne po dopravnej nehode aj v blízkosti vozidla.

Pre samostatné poistenie sedadiel v aute závisí cena poistenia od typu a značky vozidla, počtu miest na sedenie a výšky poistného krytia. Na výber máte päť rôznych balíkov poistenia s krytím úrazu od 15 000 EUR do 70 000 EUR, denného odškodného od 8 EUR/deň do 35 EUR/deň a zlomenín a popálenín od 800 EUR do 3 500 EUR.

Poistenie sedadiel platí na geografickom území Európy. Uzatvára sa na dobu neurčitú bez spoluúčasti.

Potrebujete pomôcť s výberom?

+421 917 369 449

Volajte kedykoľvek pondelok až piatok 09:00 - 17:00

[email protected]

Napíšte nám e-mail a odpovieme Vám do 24 hodín