Poistenie skiel vozidla v online PZP poistení auta od Wüstenrot poisťovne

K základnému PZP si môžete v poisťovni Wüstenrot prikúpiť aj poistenie skiel pre prípad poškodenia alebo zničenia. Poistenie sa vzťahuje na čelné, bočné alebo zadné sklo auta. Predmetom poistenia sú náklady na opravu alebo výmenu skla do výšky uvedenej v poistnej zmluve.

Poistenie skiel je možné uzatvoriť na poistnú sumu 200 EUR (za 45 EUR ročne), 500 EUR (za 65 EUR ročne) alebo 800 EUR (za 85 EUR ročne). Spoluúčasť pri poistnom plnení je 10 %.

V rámci Wüstenrot PZP si poistenie skiel môžete dokúpiť v online PZP kalkulačke. Výpočet je na pár klikov a kalkulačka vám zároveň ponúkne porovnanie PZP poistenia s ostatnými poisťovňami na trhu.

Predmetom poistenia nie sú diaľničné známky, spätné zrkadlá, ochranné fólie, clony, svetlomety a iné veci spojené s čelným sklom ako aj škody spôsobené črepinami skla. Poistenie sa takisto nevzťahuje na škody, ktoré boli spôsobené pri krádeži a nepriame škody spôsobené v dôsledku nemožnosti používať auto. Pre podrobnosti si pozrite výluky z poistenia skiel.

Wüstenrot poistenie skiel je v rámci PZP poistenia platné na geografickom území Európy. Začiatok a koniec poistenia skiel je zhodný so začiatkom a koncom povinného zmluvného poistenia auta.

Porovnanie poistenia skiel

Okrem poisťovne Wüstenrot ponúkajú v rámci PZP poistenie skiel aj AllianzAXA, ČSOB, Generali, Komunálna poisťovňa, Union a Uniqa. Pozrite si porovnanie poistenia skla a vyberte si pre vás to najlepšie.

Wüstenrot PZP pripoistenia

K Wüstenrot PZP poistke na auto je možné okrem poistenia skiel uzatvoriť aj poistenie pre prípad živelnej udalosti, poistenie stretu so zverou, úrazové poistenie vodiča a spolucestujúcich osôb a poistenie právnej ochrany.