Poistenie skiel vozidla v online PZP poistení ČSOB poisťovne

K ČSOB povinnému zmluvnému poisteniu auta je možné pripoistiť čelné, zadné a bočné okná vozidla. Poistenie sa uzatvára pre prípad poškodenia alebo zničenia náhodnou a nepredvídateľnou udalosťou. Môže ísť napríklad o prípad havárie, živelnej udalosti, vandalizmu, krádeže, lúpeže alebo neoprávneného používania auta.

Poistenie skiel je možné k základnej zmluve dokúpiť v kalkulačke pre poistenie PZP. Výpočet celkovej ceny poistenia je rýchly a PZP kalkulačka vám zároveň zobrazí porovnanie poistenia s ostatnými poisťovňami na trhu.

Sklá si môžete poistiť na sumu 150 EUR (za 20 EUR ročne), 300 EUR (za 36 EUR ročne), 500 EUR (za 60 EUR ročne) alebo 1 000 EUR (za 135,50 EUR ročne). Spoluúčasť je vo výške 10 %.

Územná platnosť, začiatok a koniec poistenia sú zhodné s hlavným poistením.

Predmetom poistenia nie sú spätné zrkadlá, panoramatické strešné okná a zasklenia. Poistené takisto nie sú diaľničné známky, svetlomety a škody vzniknuté na navigáciách alebo iných zariadeniach pripevnených k skleneným výplniam. Poistenie skiel sa nevzťahuje ani na škody spôsobené črepinami na motorovom vozidle.

Ak poisťovňa nerozhodne inak, poistenie sa nevzťahuje na následné škody všetkých druhov (napríklad z dôvodu nemožnosti používať auto) a vedľajšie výdavky.

Porovnanie poistenia skiel

Okrem poisťovne ČSOB ponúkajú v rámci PZP poistenie skiel aj AllianzAXA, Generali, Komunálna poisťovňa, Union, Uniqa a Wüstenrot. Pozrite si porovnanie poistenia skla a vyberte si pre vás to najlepšie.

ČSOB PZP pripoistenia

K základnému online PZP v ČSOB poisťovni je možné okrem poistenia skiel uzavrieť aj poistenie pre prípad živelnej udalosti, poistenie pre prípad stretu so zverou a poistenie krádeže vozidla.