Poistenie zodpovednosti zamestnanca

Kalkulačka pre porovnanie poistenia zodpovednosti za škodu

Základné údaje
1
Porovnanie a výber
2
Údaje do zmluvy
3
Zhrnutie
4
Hotovo!
5
Územná platnosť
Typ pracovnej zmluvy
?
Vyberte či klient pracuje ako zamestnanec, dohodár alebo je podnikateľ (PO - Právnická osoba / SZČO - Fyzická osoba - podnikateľ)
Riadenie vozidla
?
Osobné - autá do 3,5t , motorky, trojkolky, štvrkolky;
Nákladné - Nákladné a špeciálne vozidlá nad 3,5t , stroje, lietadlá;
VZV/Stroj - Vysokozdvižný vozík; Pracovný Stroj. Nepatria sem stavebné stroje skonštruované na inú ako prepravnú činnosť (napr. miešačky), obrábacie stroje a lietadlá akéhokoľvek druhu).
Autobus - Autobus, Trojelbus, Električka, Vlak, Hasičské auto
Poistná suma
?
Poistná suma by mala podľa zákona zodpovedať výške škody, ktorú môže zamestnávateľ od zamestnanca (poisteného) požadovať uhradiť.
Maximálna výška škody, ktorú môže zamestnávateľ požadovať od zamestnanca uhradiť, je suma rovnajúca sa:
a) štvornásobku priemerného mesačného zárobku ...
Čítať viac...
Povolanie

Poistenie zodpovednosti zamestnanca za škodu spôsobenú zamestnávateľovi pri výkone povolania

Pri výkone povolania môže ľahko vzniknúť neúmyselná škoda spôsobená zamestnávateľovi na majetku či škoda v dôsledku chybne vykonanej práce. Vhodne zvolené poistenie zodpovednosti za škodu vám pomôže vyvarovať sa veľkej finančnej straty. Naša online kalkulačka zodpovednosti za škodu vám zobrazí porovnanie jednotlivých poisťovní na jednom mieste. Poistenie zodpovednosti si môžete na pár klikov rovno aj uzatvoriť. Ak by ste predsa len potrebovali pomôcť, môžete sa na nás obrátiť telefonicky alebo vám poradí osobne niektorý z našich odborníkov.

Podľa čoho si správne vybrať poistenie zodpovednosti? Čo všetko treba pri poistení voči zamestnávateľovi brať do úvahy?

Škoda na aute zamestnávateľa

Ak jazdíte na služobnom vozidle, toto krytie je pre vás najdôležitejšie. Pravdepodobnosť vzniku škody zamestnávateľovi je najvyššia práve pri šoférovaní.

Pripoistenia

Škody, ktoré sú bežne vylúčené, si môžete pripoistiť. Poisťovňa tak môže za vás preplatiť škody napríklad na prepravovaných veciach alebo v dôsledku chybne vykonanej práce alebo služby.

Územná platnosť poistenia zodpovednosti

Je potrebné zvážiť, kde všade môžete zamestnávateľovi spôsobiť škodu. Štandardne je poistenie zodpovednosti za škodu platné na území Slovenska, ale je možné rozšíriť ho aj na celú Európu prípadne svet.

Typ pracovnej zmluvy

Poistná suma, čiže výška škody, ktorú za vás poisťovňa maximálne uhradí, závisí aj od typu pracovného pomeru. Ak ste napríklad bežným zamestnancom, zamestnávateľ má právo vymáhať od vás náhrady škody do výšky štvornásobku hrubého mesačného príjmu.

Porovnanie poistenia zodpovednosti a čosi navyše.

Naša online kalkulačka poistenia zodpovednosti zamestnanca vám vypočíta pre vás to najvýhodnejšie poistenie. Jednotlivé produkty porovná rýchlo a prehľadne a poistenie môžete mať uzatvorené v priebehu niekoľkých minút priamo na našej stránke. Kedykoľvek počas dňa, ktorýkoľvek deň v týždni. Prinášame porovnanie všetkých dostupných poistných produktov s aktuálnymi sadzbami, nezabúdame ani na dôležité detaily poistných podmienok. Porovnanie poistenia zamestnanca si môžete nechať poslať na email prípadne si ho priamo stiahnuť vo formáte PDF. V prípade poistnej udalosti sa môžete obrátiť na nás a spoľahnúť sa na našu asistenciu pri vypĺňaní formulárov ako aj ďalších krokoch nárokovania si poistného plnenia.

Potrebujete pomôcť s výberom?

+421 917 369 449

Volajte kedykoľvek pondelok až piatok 09:00 - 17:00

[email protected]

Napíšte nám e-mail a odpovieme Vám do 24 hodín

Slováci sa najviac obávajú škôd služobným autom

[Wüstenrot] Pred rizikom škôd spôsobených vedením služobného auta, poškodenia majetku zamestnávateľa či spôsobenia inej škody počas vykonávania práce sa najčastejšie chránia tí, ktorí v práci využívajú motorové vozidlo. Až 71 percent zamestnaných [...]

Celý článok ›