Poistenie bytu, domu, domácnosti

Poistenie nehnuteľnosti a hnuteľného majetku

Typ nehnuteľnosti
?
Umiestnenie
?
Užitková (obytná) plocha
?
Ostatné plochy
?
Rok výstavby (kolaudácie)
?
?
?
?
Počet záplav za posledných 10 rokov
?
Začiatok poistenia
Adresa nehnuteľnosti

Ulica
?
Súpisné číslo (číslo domu)
?
Orientačné číslo
?
PSČ a mesto
?
Poistná suma nehnuteľnosti
?
Poistná suma domácnosti
?

Poistenie bytu, domu a domácnosti

Poistenie majetku patrí k najčastejšie uzatváraným poisteniam. Riziko škody na dome alebo byte je možné kryť prostredníctvom poistenia nehnuteľnosti. Hnuteľné veci, ktoré sa v byte alebo dome nachádzajú, môžeme chrániť vďaka poisteniu domácnosti.

Pomocou kalkulačky je možné poistenie bytu, domu a domácnosti uzatvoriť rýchlo a jednoducho online. Kalkulačka po zadaní vstupných parametrov zobrazí porovnanie poistenia nehnuteľnosti a hnuteľných vecí viacerých posťovní na jednom mieste. Sami si vyberiete pre vás to najlepšie poistenie nehnuteľnosti a domácnosti, pričom cena nemusí byť rozhodujúcim kritériom. Poistku na byt, dom alebo domácnosť si môžete uzatvoriť priamo na našej stránke, 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Ak by ste predsa len potrebovali s poistením bytu, domu alebo domácnosti pomôcť, môžete sa na nás obrátiť telefonicky alebo vám poradí osobne niektorý z našich odborníkov.

Ako si vybrať poistenie nehnuteľnosti alebo domácnosti?

Najčastejším poistením je poistenie domácnosti respektíve kombinácia poistenie bytu a domácnosti. Podľa čoho si vybrať poistenie majetku? Dobré poistenie by malo zahŕňať pre vás všetko podstatné. Ak sa napríklad chystáte poistiť si dom, kryté by mali byť aj vedľajšie stavby a oplotenie pozemku, pri byte zase pivnica a garážové státie alebo garáž.

Poistenie nehnuteľnosti a hnuteľného majetku môže kryť rôzne riziká. Základnými sú požiar, živly, voda, krádež, doplnkovo sa môžete poistiť napríklad proti vandalizmu, zadymeniu, atmosférickým zrážkam, rozbitiu skla a podobne. Poistka môže zohľadňovať aj predĺženú záruku spotrebičov alebo zodpovednosť za škodu.

Poisťovne ponúkajú k poisteniu domu alebo bytu a poisteniu domácnosti aj asistenčné služby napríklad pre prípad technickej havárie, zablokovaných dverí, prípadne poruchy domácich spotrebičov.

Poistenie domácnosti

Poistenie domácnosti kryje škody, ktoré vzniknú na hnuteľných veciach tvoriacich domácnosť a slúžiacich na jej prevádzku alebo uspokojovanie potrieb členov domácnosti.

Hnuteľnými vecami v rámci poistenia domácnosti môžu byť napríklad zariadenie domácnosti (nábytok, svietidlá, koberce), veci osobnej potreby (oblečenie, obuv), peniaze, cennosti, umelecké predmety a starožitnosti, domáce elektrospotrebiče, elektronické a optické prístroje, športové potreby, kuchynské vybavenie, knihy, hračky a podobne.

Poistenie bytu alebo domu

Poistenie domu a bytu kryje škody, ktoré vzniknú na vašej nehnuteľnosti. Môže ísť o dom, byt, nebytový priestor, chatu prípadne rozostavanú stavbu.

V rámci poistenia bytu a domu je poistená budova vrátane všetkých stavebných súčastí, technických a energetických zariadení a technológií zabudovaných v budove alebo pevne s ňou spojených, vonkajšie schodiská, vonkajšie prípojky patriace k budove a predmety pevne pripojené k budove, ako napríklad antény, klimatizačné zariadenia, solárne panely, markízy a podobne.

Poistenie nehnuteľnosti väčšinou kryje aj vedľajšie stavby v mieste poistenia (napríklad garáž, altánok, studňa, oplotenie), stavebný materiál, stavebné mechanizmy a náradie, zásoby paliva, okrasné záhrady a podobne.

Porovnanie poistenia nehnuteľnosti (domu, bytu) a domácnosti

Online kalkulačka poistenia bytu, domu a domácnosti vám zobrazí porovnanie poistenia Allianz, Colonnade, ČSOB, Generali, Groupama, Komunálna poisťovňa, Premium, Union, Uniqa a Wüstenrot. V prehľadnej forme vám zoradí poistenie podľa ceny od najlacnejšieho s informáciami, čo poistenie obsahuje a čo si môžete doplnkovo pripoistiť.

Potrebujete pomôcť s výberom?

+421 917 535 773

Volajte kedykoľvek pondelok až piatok 10:00 - 16:00

[email protected]

Napíšte nám e-mail a odpovieme Vám do 24 hodín

Letu dominovali povodne a krupobitie

[Allianz] Povodne a krupobitie. Prírodné živly toto leto spôsobili škody na majetku za vyše pol milióna eur. Od júna do konca augusta zaregistrovala Allianz takmer 1 400 poistných udalostí spôsobených živlami. Inflácia, nárast cien stavebných materiálov a klimatické [...]

Celý článok ›

Pozor na horiace uhlíky a silný vietor

[Uniqa] Leto je čas oddychu a posedenia s priateľmi, teplé večery si niektorí už ani nevedia predstaviť bez grilovania vonku, ktoré je určite príjemnejšie ako varenie v uzatvorenej kuchyni. Aj pri varení či grilovaní na záhrade by sme však nemali zabúdať na to, že aj malá neopatrnosť [...]

Celý článok ›

Domy a byty bez poistenia tvoria až 40 percent

[Wüstenrot] Po nešťastných minuloročných udalostiach na Morave stúpol záujem primerane chrániť svoj domov aj na Slovensku. Záujem o poistenie nehnuteľnosti medziročne stúpol o takmer desať percent. O necelých dvadsať percent vzrástol objem poistného. Napriek [...]

Celý článok ›