Cestovné poistenie

Kalkulačka pre výpočet a porovnanie cestovného poistenia

Destinácia
?
Účel cesty
?
Typ poistenia
?
?
Dátum odchodu
?
Dátum príchodu
?
Počet osôb
?
?
?
Dátum narodenia 1. osoby

Cestovné poistenie

Každá cesta prináša iné riziká. S nami si poistenie do zahraničia prispôsobíte na mieru podľa svojich potrieb. Online kalkulačka pre porovnanie cestovného poistenia vám podrobne zobrazí jednotlivé poisťovne na jednom mieste. Najlacnejšie cestovné poistenie je zobrazené ako prvé, to však neznamená, že musí byť pre vás najvýhodnejšie.

Prečo si uzatvoriť cestovné poistenie? V rámci EÚ vám postačuje Európsky preukaz zdravotného poistenia, ako občan únie máte nárok na rovnakú zdravotnú starostlivosť, aká je poskytovaná občanom navštívenej krajiny. Nie vždy to však pokrýva všetky nevyhnutné náklady a doplatky vás môžu vyjsť drahšie, ako samotné komerčné cestovné poistenie. Do krajín mimo EÚ by cestovné poistenie malo byť už úplnou samozrejmosťou.

Cestovné poistenie online

Online cestovné poistenie si môžete uzatvoriť v priebehu pár minút. Vyberte si destináciu, od kedy do kedy plánujete cestu a spolucestujúce osoby. Kalkulačka vám následne zobrazí podrobné porovnanie cestovného poistenia. V prípade potreby si vyberiete doplnkové pripoistenia (batožina, úraz, zodpovednosť), vyplníte údaje cestujúcich osôb a uzatvoríte zmluvu, ktorú môžete online aj zaplatiť priamo na účet vybranej poisťovne. Ak by ste predsa len potrebovali pomôcť, môžete sa na nás obrátiť telefonicky alebo vám poradí osobne niektorý z našich odborníkov.

Liečebné náklady v zahraničí

Základnou zložkou pre cestovné poistenie do zahraničia je poistenie liečebných nákladov. Pokrýva výdavky spojené s liečbou, ošetrením, hospitalizáciou a prevozom následkom úrazu, náhleho ochorenia alebo smrti poistenej osoby. Cestovné poistenie kryje aj lyžovanie a ostatné zimné športy na vyznačených tratiach.

Súčasťou poistenia je aj krytie nákladov súvisiacich s ochorením COVID 19. Podrobné informácie o krytí jednotlivých poisťovní si môžete pozrieť na stránke pre covid poistenie.

Cestovné poistenie vo všetkých poisťovniach zahŕňa aj asistenčné služby. Asistencia je poskytovaná na celom svete, 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Pripoistenia pre cestovné poistenie

Základné cestovné poistenie, či už na dovolenku alebo služobnú cestu, si môžete rozšíriť o rôzne pripoistenia. Najčastejšími sú poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu, storna a nákladov na záchrannú činnosť. Ponúkame vám aj prehľadné porovnanie jednotlivých pripoistení.

Úrazové poistenie, na rozdiel od poistenia liečebných nákladov, zabezpečí finančné odškodnenie pri trvalých následkoch alebo smrti v dôsledku úrazu počas zahraničnej cesty.

Poistenie zodpovednosti za škodu kryje zodpovednosť pri škodách, ktoré neúmyselne spôsobíte v zahraničí na majetku alebo zdraví tretích osôb. Súčasťou môže byť aj právna pomoc a poradenstvo asistenčnej spoločnosti.

Poistenie batožiny vám zabezpečí finančnú náhradu za poškodenie, zničenie, stratu alebo odcudzenie batožiny pri krádeži, živelnej udalosti, dopravnej nehode, preprave a podobne.

Poistenie storna zájazdu vám pomôže znížiť finančnú stratu pri stornovacích poplatkoch ak nenastúpite na vopred zaplatenú dovolenku do zahraničia. Súčasťou poistenia môže byť aj poistenie nevyužitej cesty pre prípad oneskoreného nástupu alebo predčasného ukončenia cesty.

Poistenie do hôr (poistenie záchrannej činnosti) kryje náklady na pátranie, ošetrenie a prepravu v prípade bezprostredného ohrozenia života alebo zdravia.

Ak plánujete športové aktivity, ktoré zvyšujú riziko vzniku poistnej udalosti, nezabudnite aj na rizikové poistenie športov a činností.

Ktoré cestovné poistenie je najlepšie?

Ktorá poisťovňa ponúka najlepšie cestovné poistenie? Ako si vybrať najlacnejšie cestovné poistenie? Pri výbere poistenia si dobre zvážte, čo všetko chcete pri vašej ceste do zahraničia poistiť. Je rozdiel, či potrebujete cestovné poistenie na jeden deň, kde si vystačíte so základom, alebo idete do zahraničia na dlhšie a hodí sa vám skôr komplexné cestovné poistenie.

Krytie liečebných nákladov je nevyhnutný základ, ale nemusí kryť všetky škody, ktoré môžu pri vašej ceste nastať. Pri jednotlivých ponukách si porovnajte aj výšku prípadného poistného plnenia. Je rozdiel, či cestujete v rámci Európy alebo letíte do Severnej Ameriky, kde sú napríklad liečebné náklady výrazne vyššie. Cestovné poistenie do USA vyžaduje určite iné krytie ako napríklad poistenie do Chorvátska, Talianska, Turecka, Egyptu, Thajska či Dubaja.

Pri častejšom cestovaní alebo pri dlhšej dobe strávenej v zahraničí sa oplatí zvážiť aj ročné poistenie. Ak cestujete viacerí, využite rodinné cestovné poistenie. Pri poistení viacerých osôb na jednej zmluve môžete získať výhodnejšiu cenu.

Cestovné poistenie online si môžete uzatvoriť priamo na našej stránke. Porovnanie cestovného poistenia jednotlivých poisťovní máte k dispozícii na pár klikov.

Cestovné poistenie – porovnanie

Online kalkulačka vám zobrazí porovnanie cestovného poistenia jednotlivých poisťovní na trhu. Ak si uzatvárate poistenie do zahraničia na celý rok, pozrite si aj celoročné cestovné poistenie. Porovnajte si jednotlivé ponuky a sami si vyberte pre vás to najlepšie cestovné poistenie.

(maximálne limity v EUR) liečebné náklady batožina zdravie majetok trvalé následky smrť
Allianz cestovné poistenie bez obmedzenia 3 000 200 000 200 000 20 000 10 000
AXA cestovné poistenie 20 000 000 1 500 250 000 125 000 40 000 20 000
Generali cestovné poistenie 200 000 1 000 50 000 50 000 10 000 5 000
Groupama cestovné poistenie 500 000 1 300 200 000 100 000 20 000 10 000
Union cestovné poistenie bez obmedzenia 4 000 300 000 150 000 25 000 15 000
Wüstenrot cestovné poistenie 150 000 800 100 000 50 000 10 000 5 000

Potrebujete pomôcť s výberom?

+421 917 535 773

Volajte kedykoľvek pondelok až piatok 09:00 - 17:00

[email protected]

Napíšte nám e-mail a odpovieme Vám do 24 hodín

Cestovanie do zahraničia s domácimi zvieratami

[AXA-Assistance] Psy, mačky a fretky s nami môžu voľne cestovať do krajín EÚ na základe pasu. Pas vám môže vystaviť náš veterinárny lekár, ak vaše zviera bolo 21 dní pred cestou zaočkované proti besnote, pretože vtedy očkovanie oficiálne nadobúda [...]

Celý článok ›

Cestovateľské správanie Slovákov sa mení

[Wüstenrot] Slováci postupne menia svoje cestovateľské správanie. Záujem o cestovanie rastie, no dovolenky sa skracujú. V značnej miere vzrástlo uzatváranie cestovného poistenia online aj u starších ľudí, posunula sa dovolenková sezóna a zmenila dĺžka pobytov [...]

Celý článok ›

Lyžovačka na Slovensku a v zahraničí

[Generali] Chladnejšie počasie a intenzívne sneženie v posledných dňoch prilákali na svahy množstvo lyžiarov. Lyžiarska sezóna je tak v plnom prúde nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Na svahoch sa každoročne stanú stovky poistných udalostí. Okrem samotných úrazov [...]

Celý článok ›