Cestovné poistenie

Kalkulačka na výpočet a online porovnanie poistenia

Typ poistenia
?
Destinácia
?
Účel cesty
?
Dátum odchodu
?
Dátum príchodu
?

Kalkulačka cestovného poistenia vám pomôže vybrať najlepšie poistenie do zahraničia

Každá cesta prináša iné riziká. S nami si poistenie na dovolenku alebo poistenie služobnej cesty prispôsobíte na mieru podľa svojich špecifických potrieb. Naše online porovnanie cestovného poistenia vás podrobne zorientuje v ponukách všetkých poisťovní a zmluvu si môžete uzatvoriť v priebehu pár minút. Ak by ste predsa len potrebovali pomôcť, môžete sa na nás obrátiť telefonicky alebo vám poradí osobne niektorý z našich odborníkov.

Poistenie liečebných nákladov

Čo všetko môže vaše cestovné poistenie zahŕňať? Základnou zložkou cestovného poistenia do zahraničia je poistenie liečebných nákladov. Pokrýva výdavky spojené s liečbou, ošetrením, hospitalizáciou a prevozom následkom úrazu, náhleho ochorenia alebo smrti poistenej osoby.

Pripoistenia k cestovnému poisteniu

K základnému poisteniu liečebných nákladov si môžete vybrať zo širokej škály pripoistení. Úrazové poistenie, na rozdiel od poistenia liečebných nákladov, zabezpečí finančné odškodnenie pri trvalých následkoch alebo smrti v dôsledku úrazu počas zahraničnej cesty.

Poistenie zodpovednosti za škodu kryje zodpovednosť pri škodách, ktoré neúmyselne spôsobíte v zahraničí na majetku alebo zdraví tretích osôb. Súčasťou môže byť aj právna pomoc a poradenstvo asistenčnej spoločnosti.

Poistenie batožiny vám zabezpečí finančnú náhradu za poškodenie, zničenie, stratu alebo odcudzenie batožiny pri krádeži, živelnej udalosti, dopravnej nehode, preprave a podobne.

Poistenie stornovacích poplatkov vám pomôže znížiť finančnú stratu pri storno poplatkoch ak nenastúpite na vopred zaplatenú dovolenku do zahraničia. Súčasťou poistenia môže byť aj poistenie nevyužitej cesty pre prípad oneskoreného nástupu alebo predčasného ukončenia cesty.

Poistenie nákladov na záchrannú činnosť kryje náklady na pátranie, ošetrenie a prepravu v prípade bezprostredného ohrozenia života alebo zdravia.

Ak plánujete viac či menej štandardné športové aktivity, ktoré zvyšujú riziko vzniku poistnej udalosti, nezabudnite si pripoistiť rizikové športy a činnosti.

Asistenčné služby

Sú dôležitou súčasťou cestovného poistenia. Zahŕňajú asistenciu a zabezpečenie pomoci v prípade núdze alebo poistnej udalosti. Poskytované sú na celom svete, 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Podľa čoho si vybrať cestovné poistenie?

Naša online kalkulačka cestovného poistenia vám pri porovnaní poistenia pripomenie, čo všetko treba pri výbere brať do úvahy.

Rozsah poistenia

Dobre si zvážte, čo všetko potrebujete pri ceste do zahraničia poistiť. Poistenie liečebných nákladov je nevyhnutný základ, ale nemusí kryť všetky škody, ktoré môžu pri ceste do zahraničia nastať.

Výška poistného krytia

Je to maximálna suma, ktorú poisťovňa pri poistnej udalosti vyplatí. Je rozdiel, či cestujete v rámci Európy alebo letíte do Severnej Ameriky, kde sú napríklad liečebné náklady výrazne vyššie.

Dĺžka pobytu v zahraničí

Pri častejšom cestovaní alebo pri dlhšej dobe strávenej v zahraničí sa oplatí kvôli lepšej cene zvážiť celoročné cestovné poistenie.

Skupinové / rodinné poistenie

Ak cestujete viacerí, poistite sa spolu. Pri poistení viacerých osôb na jednej zmluve môžete získať výhodnejšiu cenu.

Účel cesty

Cena a krytie sa môžu líšiť pri rôznych aktivitách v zahraničí, preto uveďte, či je vaším cieľom rekreácia, turistika, šport, práca, štúdium alebo iné. Ak je účelov viac, vyberte ten najrizikovejší alebo sa poraďte s nami, ako ušetriť.

Benefity cestovného poistenia

Naša online kalkulačka cestovného poistenia vám vypočíta pre vás to najvýhodnejšie poistenie. My vám k tomu pribalíme niečo navyše.

Kedykoľvek, kdekoľvek, okamžitá platnosť poistenia

Naša kalkulačka vám jednotlivé ponuky porovná rýchlo a prehľadne a poistenie môžete mať uzatvorené v priebehu niekoľkých minút priamo na našej stránke. Kedykoľvek počas dňa, ktorýkoľvek deň v týždni. Vaše nové cestovné poistenie je platné momentom zaplatenia.

Denne aktualizované ponuky

Prinášame porovnanie všetkých poistných produktov s aktuálnymi sadzbami, nezabúdame ani na dôležité detaily poistných podmienok. Porovnanie poistenia do zahraničia si môžete nechať poslať na email, prípadne si ho priamo stiahnuť vo formáte PDF.

Zľavy a bonusy

Máte nárok na zľavu? Náš výpočet cestovného poistenia zohľadní všetky vaše nároky.

Bezplatná pomoc pri poistnej udalosti

V prípade poistnej udalosti sa môžete obrátiť na nás a spoľahnúť sa na našu asistenciu pri vypĺňaní formulárov ako aj ďalších krokoch nárokovania si poistného plnenia.

Potrebujete pomôcť s výberom?

0917 535 773

Volajte kedykoľvek pondelok až piatok 10:00 - 16:00

[email protected]

Napíšte nám mail a odpovieme vám do 24 hodín