Cestovné poistenie

Kalkulačka na výpočet a porovnanie cestovného poistenia online

Destinácia
?
Účel cesty
?
Typ poistenia
?
?
Dátum odchodu
?
Dátum príchodu
?
Počet osôb
?
?
?
Dátum narodenia 1. osoby

Cestovné poistenie online

Každá cesta prináša iné riziká. S nami si poistenie do zahraničia prispôsobíte na mieru podľa svojich potrieb. Online kalkulačka pre porovnanie cestovného poistenia vám podrobne zobrazí jednotlivé poisťovne na jednom mieste. Najlacnejšie cestovné poistenie je zobrazené ako prvé.

Cestovné poistenie si môžete uzatvoriť v priebehu pár minút. Ak by ste predsa len potrebovali pomôcť, môžete sa na nás obrátiť telefonicky alebo vám poradí osobne niektorý z našich odborníkov.

Liečebné náklady v zahraničí

Základnou zložkou pre poistenie do zahraničia je poistenie liečebných nákladov. Pokrýva výdavky spojené s liečbou, ošetrením, hospitalizáciou a prevozom následkom úrazu, náhleho ochorenia alebo smrti poistenej osoby. Cestovné poistenie kryje aj lyžovanie a ostatné zimné športy na vyznačených tratiach.

Súčasťou poistenia je aj krytie nákladov súvisiacich s ochorením COVID 19. Podrobné informácie o krytí jednotlivých poisťovní si môžete pozrieť na stránke pre covid poistenie.

Komplexné cestovné poistenie zahŕňa aj asistenčné služby. Asistencia je poskytovaná na celom svete, 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Pripoistenia pre cestovné poistenie

Základné poistenie na dovolenku alebo služobnú cestu si môžete rozšíriť o rôzne pripoistenia. Najčastejšími sú poistenie úrazu, batožiny, zodpovednosti za škodu, storna a nákladov na záchrannú činnosť. Ponúkame vám aj prehľadné porovnanie jednotlivých pripoistení.

Úrazové poistenie, na rozdiel od poistenia liečebných nákladov, zabezpečí finančné odškodnenie pri trvalých následkoch alebo smrti v dôsledku úrazu počas zahraničnej cesty.

Poistenie zodpovednosti za škodu kryje zodpovednosť pri škodách, ktoré neúmyselne spôsobíte v zahraničí na majetku alebo zdraví tretích osôb. Súčasťou môže byť aj právna pomoc a poradenstvo asistenčnej spoločnosti.

Poistenie batožiny vám zabezpečí finančnú náhradu za poškodenie, zničenie, stratu alebo odcudzenie batožiny pri krádeži, živelnej udalosti, dopravnej nehode, preprave a podobne.

Poistenie storna zájazdu vám pomôže znížiť finančnú stratu pri stornovacích poplatkoch ak nenastúpite na vopred zaplatenú dovolenku do zahraničia. Súčasťou poistenia môže byť aj poistenie nevyužitej cesty pre prípad oneskoreného nástupu alebo predčasného ukončenia cesty.

Poistenie do hôr (poistenie záchrannej činnosti) kryje náklady na pátranie, ošetrenie a prepravu v prípade bezprostredného ohrozenia života alebo zdravia.

Ak plánujete športové aktivity, ktoré zvyšujú riziko vzniku poistnej udalosti, nezabudnite aj na rizikové poistenie športov a činností.

Ktoré cestovné poistenie je najlepšie?

Ktorá poisťovňa ponúka najlepšie cestovné poistenie? Ako si vybrať najlacnejšie cestovné poistenie? Pri výbere poistenia si dobre zvážte, čo všetko chcete pri vašej ceste do zahraničia poistiť. Je rozdiel, či potrebujete jednodňové poistenie do zahraničia, kde si vystačíte so základom, alebo idete do zahraničia na dlhšie a hodí sa vám skôr komplexné cestovné poistenie.

Krytie liečebných nákladov je nevyhnutný základ, ale nemusí kryť všetky škody, ktoré môžu pri vašej ceste nastať. Pri jednotlivých ponukách si porovnajte aj výšku prípadného poistného plnenia. Je rozdiel, či cestujete v rámci Európy alebo letíte do Severnej Ameriky, kde sú napríklad liečebné náklady výrazne vyššie. Cestovné poistenie do USA vyžaduje určite iné krytie ako napríklad poistenie do Chorvátska, Talianska, Turecka, Egyptu, Thajska či Dubaja.

Pri častejšom cestovaní alebo pri dlhšej dobe strávenej v zahraničí sa oplatí zvážiť aj ročné poistenie. Ak cestujete viacerí, využite rodinné cestovné poistenie. Pri poistení viacerých osôb na jednej zmluve môžete získať výhodnejšiu cenu.

Cestovné poistenie online si môžete uzatvoriť priamo na našej stránke. Porovnanie cestovného poistenia jednotlivých poisťovní máte k dispozícii na pár klikov.

Cestovné poistenie – porovnanie

Online kalkulačka vám zobrazí porovnanie cestovného poistenia jednotlivých poisťovní na trhu. Ak si uzatvárate poistenie do zahraničia na celý rok, pozrite si aj celoročné cestovné poistenie. Porovnajte si jednotlivé ponuky a sami si vyberte pre vás to najlepšie cestovné poistenie.

(maximálne limity v EUR) liečebné náklady batožina zdravie majetok trvalé následky smrť
Allianz cestovné poistenie bez obmedzenia 3 000 200 000 200 000 20 000 10 000
AXA cestovné poistenie 20 000 000 1 500 250 000 125 000 40 000 20 000
Generali cestovné poistenie 200 000 1 000 50 000 50 000 10 000 5 000
Groupama cestovné poistenie 500 000 1 300 200 000 100 000 20 000 10 000
Union cestovné poistenie bez obmedzenia 4 000 300 000 150 000 25 000 15 000
Wüstenrot cestovné poistenie 150 000 800 100 000 50 000 10 000 5 000

Potrebujete pomôcť s výberom?

+421 917 535 773

Volajte kedykoľvek pondelok až piatok 09:00 - 17:00

[email protected]

Napíšte nám e-mail a odpovieme Vám do 24 hodín

Lyžovačka na Slovensku a v zahraničí

[Generali] Chladnejšie počasie a intenzívne sneženie v posledných dňoch prilákali na svahy množstvo lyžiarov. Lyžiarska sezóna je tak v plnom prúde nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Na svahoch sa každoročne stanú stovky poistných udalostí. Okrem samotných úrazov [...]

Celý článok ›

Chystáte sa na lyžovačku? Nezabudnite aj na zodpovednosť.

[Uniqa] Prvé mesiace roka Slováci každoročne trávia na lyžiach a okrem tatranských zjazdoviek vyhľadávajú lyžovanie aj v zahraničí. Poisťovne každoročne riešia prípady ťažkých úrazov na svahu následkom zrážky, ktoré nezriedka končia vážnymi zraneniami a domáhaním sa [...]

Celý článok ›

Záujem Slovákov o cestovanie narástol

[Union] Zimné dovolenky sa u Slovákov a Sloveniek nesú najmä v znamení lyžovačiek, pobytov na horách, v obľube sú aj wellness pobyty. Z pohľadu počtu uzavretých poistných zmlúv v cestovnom poistení je vidno, že najviac klientov trávi toto obdobie roka cestovaním v rámci [...]

Celý článok ›